BYTOSTI Z RÁJE

Letošní rok byl pro mne přelomový. V mnoha věcech jsem se posunula kupředu. Rozklíčovala jsem spoustu svých malých a velkých bolístek. Jdu vstříc novému životu a jsem za to nesmírně vděčná. Za co jsem ještě vděčná? Tak je to plynutí v Ráji, kde jsem prožila úžasný rok v náručí nádherné přírody a v objetí blízkých bytostí, o kterých vám dnes chci vyprávět.

Pro vysvětlení poetického úvodu – letos jsem v Českém ráji absolvovala roční školu Mindfulness a stala jsem se lektorkou v této disciplíně. Ovšem to je jen malý dílek toho, co mi to přineslo do života. Setkala jsem se tam totiž s ženami, které můj život velmi ovlivnily, a já jsem jim za to nesmírně vděčná! Od každé z nich jsem si odnesla část její osobnosti a stala se tak mou součástí.

Při prvním setkání s nimi jsem pochybovala o tom, jestli tam vůbec patřím. Při posledním víkendu jsem už byla naprosto přesvědčená o tom, že ano! Že jsem podstatným dílkem téhle skládačky, stejně jako všechny ostatní dílky – ženy! Ženy silné, statečné, křehké, bojovné, vtipné, upřímné, přátelské, ženy se srdcem na dlani.

Jako první mě zaujala žena – máma, která na kurzu měla své tehdy asi tříměsíční miminko. Fascinovala mě tenkrát její ladnost a nadhled v kombinaci s absolutní láskou k její malé princezně. Díky Ti, Jituš, za pochopení lehkosti a ladnosti v rovině ženy!

Další žena, která se mi nyní vybavuje, je žena zralá, srdečná, žena pečující, někdy zraněná, ale s tak neuvěřitelnou vřelostí v očích, že i nyní mi běží mráz po zádech, když si na to vzpomenu. Luci, Tvá laskavost k druhým mě bude ještě dlouho provázet na mé cestě a zahřívat srdce – děkuji Ti za ni!

I další magická žena je pro mne v mnohém inspirací. Je to asi v té upřímnosti k sobě samé. V respektu ke svému tělu, v otevřenosti a neskutečné lásce k pohybu. Je ženou silnou, avšak velmi citlivou. Neskrývá své emoce a je pro mne v tomto velkou učitelkou. Díky Ti, Evi, za to, že jsi taková, jaká jsi a miluješ to! Učím se to od Tebe, i když se naše cesty odloučily.

Symbolem ladnosti a jemnosti jsi pro mne Ty, drahá Martinko! Tvá upřímnost mě dokázala vždy pohladit, protože se zrcadlila ve Tvém pohledu. Laskavost, se kterou tvoříš a plyneš, je motivem k tomu, že není třeba tlačit. Jen se uvolnit. A přesně tohle jsi mi dala Ty! I Tobě za to nesmírně děkuji.

Hlubou studnici poznání mi dala zase naše máma v očekávání. Je totiž ženou velkou, která se vnitřně cítí zraněná, my ji však vnímáme jako symbol cnosti, síly, ale také vnímáme její proměnu, kdy dává v obdiv i svou zranitelnost, neskutečnou vřelost a lásku, kterou nosí ve svém srdci. Děkuji Ti, drahá Haničko, a přeji Ti nádherné setkání s tou užasnou duší, jenž nyní nosíš u svého krásného srdce!

Když zmiňuji Haničky, vděčím i té naší druhé za obrovskou školu. Inspirovala jsi mě svou statečností, velkým srdcem, upřímností a otevřeností. Cítím se s Tebou královsky, protože Ty královnou jsi! Královnou pro svého muže, svého života a svého času! Buď ji i nadále! Jdi dál svou cestou, cestou lásky k sobě i k lidem okolo, je to cesta Tvá a je krásná! I já se o to nyní snažím. Díky Ti za toto poznání.

Kačenko, Tobě vděčím za nadhled a originalitu, se kterou k životu přistupuješ. Za pozici toho laskavého rebela, jenž pro mne jsi. Silná, milující, citlivá, se špetkou tajemnosti. Budu vzpomínat na úsměv a upřímný pohled, který k Tobě neodmyslitelně patří. Děkuji i Tobě!

Ztělesněním jemnosti a ženskosti jsi pro mne, Irenko, Ty. Na jednu stranu dokážu vnímat tu až dívčí nevinnost, na straně druhé s obdivem koukám na neuvěřitelnou sílu, kterou v sobě ukrýváš. Jsi tajemná, stejně jako upřímná a to je tak inspirující! Děkuji Ti za sdílení a pohledy do své vlastní duše.

Milá a nádherná žena, jdouce si za svým cílem. Bez obav, ale i s nimi, protože ví, že takto je to v pořádku. Žena, jenž si uvědomuje své hranice, toužící po jejich neustálém posouvání. Přesně tohle mě na Tobě fascinuje, drahá Kami! Zbožňuji Tvou spontánnost a otevřenost! Jsi mou inspirací!

Martičko, co dodat. Velká žena, máma, úžasná a tvořivá bytost. Upřímná, milá, vtipná, s neskutečně velkým srdcem, které dokáže pojmout snad úplně všechno. Zároveň si dokážeš hlídat své hranice, svůj prostor, svou ryzost. Jsi pro mne velkou učitelkou, jak se dá živote plynout v upřímnosti sama k sobě! Děkuji Ti za to, i za mnohem více!

Všechny jsme si byly blízké a čerpaly ze sebe navzájem. Naši největší učitelkou jsi však byla Ty, drahá divoženko. Ty, která jsi nás fascinovala svým přístupem k životu, dala jsi nám nahlédnout do své duše, která je tak krásná! Učila jsi nás plynutí, bytí v autenticitě, dala jsi nám kus sebe a my jsme Ti za to nesmírně vděčné. Jasně, dala jsi nám i „sertifikát“, ovšem mi jsi pomohla, abych našla sama sebe! A to se nedá vyčíslit, ani za to dostatečně poděkovat! Jsi pro mne velkou inspirací, jsi ideálem, jak žít v souladu s tím, co milujeme! Miluješ život a naučila jsi mě, jak se to dělá! Velké díky i Tobě, Kashi!

Jsem na konci tohoto příběhu! A i na konci našeho spolubytí. Naše cesty se rozešly, ale v srdci Vás, drahé rájské bytosti, budu mít napořád. Naučily jste mě mnohé a zároveň ukázaly sílu ženského kruhu, sdílení a spolubytí. Byla to krásná cesta, jsem za ní velmi vděčná, a pokud se naše cesty v tomto světě ještě někdy propojí, bude to čirá nádhera! I když jsme si teď dál a žijeme každá po svém, cítím Vaši podporu v zádech. Cítím lásku, která je pro mne symbolem naší RAMky! Vím, že víte, o čem mluvím!

Je nyní čas se rozloučit a popřát Vám ze srdce nádherné Vánoce, v lásce, v blízkosti, s otevřeným srdcem! Buďme šťastné za všechny prožitky, které jsme spolu mohly sdílet a přejme si navzájem jen to nejlepší!

S láskou k Vám i k sobě

Petra

PS: Drahá Niki, ani na Tebe jsem nezapomněla! Kdy jsem při každém jídle cítila lásku, kterou jsi do něj přidala. Flow, jenž bylo patrné z každého chodu. Preciznost volby jednotlivých ingrediencí! A také péči, jenž jsi nám v průběhu roku věnovala! Děkuji Ti za to!