Ohlédnutí za VELKOU UČITELKOU

Cítili jste někdy, že potřebujete, aby vám někdo ukázal cestu? Napadlo vás, že se tam, kam chcete jít, sami nedostanete? Že se v tom rybníce, kde plavete, vlastně neorientujete? Tak to mám dobrou zprávu, znám jednu ženu, která vás v tom plavat naučí! A o ní by měl být dnešní příběh.

O VĚRCE ŠVACH.

Snad nebude patrná nostalgie, kterou mám zrovna na duši. A pokud ano, pak je mi to fuk, jak jinak taky. Už jsem to někde psala – ale vzhledem k tomu, že si po sobě své texty nečtu, tak nevím, kde – je to můj blog, tudíž si tady můžu psát, co chci. Není tady soudce, ani kritik. Jsem tady jen já a má duše, která vždy přesně ví, jak mají mé prsty po klávesnici tancovat. Čímž se také přiznávám, že u toho moc nepřemýšlím, ale, jak jsem psala v úvodu, je mi to jedno:-).

Je tomu rok, co jsem poznala báječnou ženu, která mi vstoupila do života omylem, jak jinak, a v posledních 365 dnech jej značně ovlivnila. Nejdříve jsem s ní absolvovala kurz pro objevení skrytého potenciálu (takže kdo si nevšiml, mám ho! – tedy ten potenciál, pochopitelně) a všechno nastartoval (teď zase myslím kurz, ne potenciál, kdo se zamotal). Započal mou koučovací kariéru. Další kurzy z oblasti podnikání způsobily založení FB (což pořád zní asi dost vtipně, ale pro mne to byl velký krok, možná nejtěžší), zřízení webových stránek, uspořádání workshopů a v neposlední řadě mou velkou cestu s diářem!

Kdo ona záhadná žena tedy je? Je koučkou, mentorkou, inspirátorkou, tvůrkyní, podnikatelkou, manželkou a mámou tří dětí žijící v obrovském Berlíně. V okamžiku, kdy jsem přemýšlela o tom, jak nejlépe ji popsat a přiblížit, co mi za rok naší společné jízdy dala, tak jsem přišla na to, že to nejde slovy obsáhnout.

Konec článku, děkuji za přečtení… 🙂

Nuže dobrá, ZKUSÍM TO… V pohádkách jsou vždycky tři úkoly, tři přání, tři princové. Kočka má sedm životů. Grey má padesát odstínů. Ale Věrka mi nezapadá ani do jednoho z přirovnání uvedených a Grey se tam nehodí, i když ji má 50. Napadá mě ještě abeceda, tam je těch písmen docela dost, tak pojďme na to!

A jako absolutní důvěra, kterou ve mně vzbuzovala. Svým přístupem, svou energií, svou osobností. Je to ale i naopak – má absolutní důvěru ve vás, ve váš posun, ve váš potenciál.

B je pro mne barevnost. Nebude vám to malovat narůžovo, protože takhle to nefunguje. Je nohama za zemi a nehraje na to, že nikdy nepřijde období temna. Ovšem naučí vás, jak ho proměnit v duhu.

Céčko je pro mne její čistota a celistvost; čistota v přístupu, v komunikaci a nikdy neměla flek na tričku:-). Celistvost je v přístupu, s jakým ke mně přistupuje, protože respektuje, že podnikání se neskládá jen z jedné části, jde o komplex všeho, co se v našem životě nachází a ona to nejen respektuje, ale i využívá ve váš prospěch.

D je dobrotivost jejího srdce a nepřejte si mně ho zneužít:-).

E jako energie, kterou do vás nastřílí, i když jen skrze obrazovku. Když nad tím přemýšlím, nedokáži si představit osobní kontakt, to musí být neskutečná smršť.

F je flexibilita – „V pohodě, Peti, přijď, až Ti usnou děti.“ – boží, co?

G jako gravitace, kterou vnímá, uvědomuje si a využívá ji k tomu, aby, ač je hlavou v oblacích, se držela nohama pevně při zemi a cítila jistotu.

H je pro mne hojnost, kterou mi ukázala, jenž můžu získat a máme ji nadosah každý z nás, jen si ji vzít! Ona jí oplývá! A pozor mezi hojnost se neřadí jenom prachy!

Chuť – miluje svou práci, proto ji dělá s velkou chutí a elánem, jako pravá dáma.

 Individuální přístup, přesněji řečeno péče – v tom je pro mne velkou Inspirací, ovšem nejen proto!

J jako jedinečnost. Nezařadí vás do šuplíku s nálepkou nuda – normál – neutrál – vidí, vnímá a podpoří genialitu každé bytosti, se kterou se setká.

Ká jako kritik – v dobrém slova smyslu. Umí totiž přesně vystihnout, co úplně neladí a kde je třeba přitlačit, ovšem…

Laskavost – …dokáže to podat laskavě a v respektujícím přístupu.

Máma – velká, milující, inspirující, tvůrčí a neskutečná.

N jako nenapodobitelná, a i kdyby se o kopírování někdo snažil, stejně by pohořel, její energie se napodobit nedá.

O jako ojedinělá a to v přístupu, v práci i ve vesmíru.

P – Peťka – protože takhle mi říká moje maminka a pak tedy ještě Věrka.

Q je fakt blbé písmenko, ale dozajista by to mohla být zaručená Qualita jako její značka.

R je pro mne určitě rychlost, protože změny, které přijdou za dobu spolupráce, na sebe nenechají dlouho čekat.

Sympatická – to je velice!

T jako tvrdohlavost, zkuste jí říct, že to přeci nejde!

U je pro mne úspěch. Ten jsem s tebou zažila skutečně obrovský a přeji ho z celého srdce všem ženám, se kterými budeš pracovat!

Vytrvalost čišící ti z očí, úsměvu i duše.

W berme ho na chvíli jako fakt dvojité V a tím pádem je to vítězství a vitalita!

X by mělo být na konci, mělo by být bodem, kam jdete, s Věrkou se ale stane začátkem na cestě, bod, od kterého se teprve odrazíte, tak si pak představte tu jízdu!

Y jako Ydeál – a to ženy, podnikatelky, mentorky, koučky a průvodkyně a co na tom, že s tvrdým:-).

Z znamená závěr, konec abecedy, ale začátek něčeho nového.

Tedy pokud bych Věrku měla popsat slovy, byla by to asi nějak takto, i když to asi stejně úplně neobsáhly.

Jsem Ti vděčná! Vím, že to víš, ale oni to neví:-).

S velkou úctou i láskou

Petra